שריפת הרייכסטאג של נתניהו – המצלמות כרמז מטרים לפיצוץ הצבעה בקלפיות

בשבועיים האחרונים נתניהו לוחץ לאשר למשקיפים וכל מי שנמצא בקלפי אפשרות לפתוח מצלמה ולצלם את המתרחש בקלפי. מנגד, עומדים יו"ר ועדת הבחירות, היועץ המשפטי לממשלה וגופי אופוזיציה ומתנגדים להצעת חוק של נתניהו.

נתניהו מצליח להשיג בקמפיין הזה שתי מטרות בו זמנית: הראשונה היא להמריץ את בוחריו לחשיבות ההצבעה – "הצד השני ירמה, כולם חייבים להצביע", זה המסר הראשון המפומפם. כמובן ש"הצד השני" זה הערבים הרשעים הקבועים בעלילות נתניהו, זאת למרות שרוב המרמה, ככלל, מתעדפת את הימין – הליכוד, ש"ס והימין הדתי, ולא משנה באיזה מגזר הקלפי בה גילו את המרמה.
המטרה השניה שמצליח להשיג נתניהו היא הכנת הקרקע לקמפיין של גניבת הבחירות, במהלכן, ולאחריהן. נתניהו משדר את המסר לפעיליו: "הם ירמו. אנחנו צריכים לאזן את המרמה על ידי מרמה נגדית" – ותהיו בטוחים שפעיליו מקבלים את המסר, לרבות באמצעות שליחים שקיבלו הנחיות ישירות מאנשים באופן שלא ניתן לחזור אל נתניהו ישירות, אבל בהחלט אפשר להבין שזו כוונתם.
כמובן שאם כל זה לא יספיק – אז נתניהו יוכל להשתמש בתרגילי המרמה שהוא עצמו מתזמן, אולי אפילו בצורה של false flag כלומר – מרמה מכוונת תוך זיהוי כפעיל של מפלגות אחרות, כדי לומר "אמרתי לכם" ולנסות לקעקע את תוצאות הבחירות לאחריהן – אך אני סבור שזה תרחיש שהוא ממש לא רוצה בו כי גם הוא יודע שסיכויי ההצלחה שלו נמוכים והוא מתקרב להפיכה כוחנית שזה אינו סגנונו.

השאלה הראשונה שצריכה לעלות לראש היא: מה יש להסתיר? למה שלא יצלמו בקלפיות? ואכן, התשובה לשאלה הזו היא שאין מה להסתיר. יו"ר ועדת הבחירות קיבל החלטה שמותר שיהיה צילום אך הצילום חייב להיות מוסדר במנגנונים מוסדרים, אחרת משקיפים מטעם מפלגות ישתמשו באישור הצילום כאמצעי פרובוקציה, מתוך מטרה מוצהרת לפוצץ הצבעה בקלפיות.

פיצוץ הצבעה בקלפי היא דבר קל מאוד: צריך פרובוקציה, וצריך מי שייענה לפרובוקציה ויעשה מהומה. לארגן את הפרובוקציה כבר לא יעלה כסף. המשקיפים מטעם הליכוד ירימו את המצלמות על כל ערבי ושמאלני שמגיע להצביע "כדי להבטיח שהכל תקין", ולכן כל מה שצריך זה לשלם לפרובוקטור אחד מתוך הקלפיות הללו שיעשה בלאגן. זאת כבר לא משימה כל כך קשה. אם אוספים כמה מאות כאלה, יוצרים מהומה רבתית ועילה לביטול הבחירות.

מי שעלה על הכוונה הם מפלגת העבודה. אנשיו של עמיר פרץ, המכירים כל שטיק וטריק, מנוסים בהליכי בחירות וטקטיקות בחירות מלוכלכות וכבר העמידו תקציב נכבד לשמירה בפני פרובוקציות במגזר דוברי הערבית: המוסלמים, הנוצרים והדרוזים, בהם הליכוד מפסיד באופן מסורתי.

ליברמן מצידו, מסכים. "אני בעד מצלמות" הוא אומר, ובצדק: הוא מתכוון להציב מצלמות ופיקוח הדוק על הבחירות במגזר החרדי. מרצ המשודרגת אולי יתעשתו ויציבו מצלמות בקלפיות ביהודה ושומרון.

בפינת "מעז יצא מתוק" נאמר שהצד השני של המטבע הוא שההמרצה של מצביעי הימין פועלת גם לצד השני: בבחירות 2019 מועד א' הצביעו פחות מ-50% מערביי ישראל. הרשימה הערבית המשותפת שמה לעצמה יעד של 65% – יש סיכוי שהם יכריעו את הבחירות, ומאבק המצלמות נותן להם מוטיבציה גבוהה לפעול.

One thought on “שריפת הרייכסטאג של נתניהו – המצלמות כרמז מטרים לפיצוץ הצבעה בקלפיות”

  1. מה שלא ברור לי זה למה מכוונים את המצלמות למצביעים בעוד שרוב הזיופים הם בוועדת הקלפי, בין אם במהלך ההצבעה או בספירה או אחריה.. כמו כן, מדובר באנשי 'מקצוע' בשכר מטעם המדינה ולכן מבחינה אתית, אין מניעה שהמדינה תציב עליהם מצלמות. אולי דווקא צריך לעזור לביבי להעביר את החוק המטופש שלו, כדי להוציא את האוויר מהבלון הזה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *