סקר מאגר מוחות 14.3 – הליכוד מתרסק עבור גוש הימין?!?

סקר מאגר מוחות (לעיון בתוצאות לחץ כאן) מציג אבסורד רציני ביותר: הליכוד מתרסק ומפסיד בבחירות ב-8-9 מנדטים לכחול לבן אך המנדטים הולכים רובם ל"גוש הימין" אשר לכאורה מנצח את הבחירות.
לכאורה בלבד, מאחר ומלבד מפלגות הימין הדתי (איחוד הימין – הימין החדש – וזהות – ) יתר המפלגות המשוייכות ל"ימין" אינן באמת מפלגות נאמנות, אלא מרכז חברתי/סקטוריאליות (ש"ס, יהדות התורה, כחלון, ליברמן, גשר) אשר אמנם נוטות לימין אבל לא ידועות בנאמנות גדולה, אלא לשולחיהם (ואני אומר זאת לטובתן).

התוצאות ביחס לתוצאות מכוני סקרים אחרים שונות לחלוטין. לא רוצה כרגע לומר מי צודק, אני מעדיף לראות עוד סקרים. אני כן יכול לומר כי ביחס למכון מדגם אשר ביצע סקר באותו המועד (לכתבה על התוצאות לחץ כאן), הנתונים הגולמיים של מאגר מוחות אמנם לא מפורטים (אחוז ללא נקודה עשרונית) אבל כוללים אחוז מתלבטים הרבה יותר סביר (14% לעומת 4.5% אצל מדגם); מאגר מוחות גם מפרט תוצאות בקרב מצביעים שבוודאות יגיעו להצביע (כ-58% מהמצביעים) שם מצב הליכוד עוד בכלל בכי מר, דבר אשר מסביר את רצון הליכוד לקמפיין "גוואלד" בטחוני למרות שהקמפיין הזה די מגוחך לאור העובדה שמול הליכוד מתמודדים שלושה רמטכ"לים, אשר החולשה שלהם בניגוד לבוז'י הרצוג לפני 5 שנים היא בכלל בתחום הכלכלי והמדיני.

להערכתי אם הליכוד ימשיך בקו הזה, יכול להיות שדווקא מאגר מוחות יהא הסוקר אשר יהפוך לנביא הלאומי.

להלן התוצאות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *